Allah dağa tecelli ediyorsa, neden İsa'ya tecelli etmesin?

Soru Detayı

- Allah'ın dağa tecelli etmesi ihtimali olabiliyorsa, İsa’ya da tecelli etmesi ihtimali neden olmasın?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

- Allah’ın dağa tecellisinden maksat, onun kudret, izzet ve azamet gibi celal sıfatlarının tecellisidir. Halbuki Teslis veya Üçleme, Hristiyan doktrininde tanrının Baba, Oğul ve Kutsal Ruh'tan oluşan üçlü anlamına gelir ve Hristiyanlıktaki üç ilahî varlığı içeren akideleri tanımlayan bir ifadedir.

İslam gibi, Yahudi dininde de bu akide reddedilmiştir.

- Eğer Hz. İsa (dağa tecellisi olayında olduğu gibi) Allah’ın kudret kelimesinin bir mucizesi ve bu kudretin bir tecellisi olduğu söylenirse, bu husus zaten Kur’an’da vurgulanmıştır.

Bu  üçleme akidesi kadar saçma bir düşünce olamaz...