Ana babaya asi olunan eve rahmet meleği girmez mi?

Soru Detayı

- "Ana babaya asi olunan eve rahmet melegi girmez." deniliyor, bunu acıklar mısınız?
- Bizde başka misafir o evde namaz kılsa, misafirin de namazı mekruh mu olmuş oluyor?..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Anne babaya isyan etmek en büyük günahlardandır. Dolayısıyla bu günahı işleyen kişi tövbe edip anne babasından helallik dilemedikçe, rahmet melekleri ondan uzak kalabilir.

Ancak o kişiden uzaklaşması, o eve gelen misafirlerin ibadetlerine bir halel getirmez.