İlaç ile boynuzunun çıkması engellenen bir hayvandan kurban olur mu?

Soru Detayı

- Büyük baş hayvanların boynuzu çıkmaması için ilaç sürülüyor. Bu şekilde boynuzunun çıkması engellenen bir hayvandan kurban olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kurbana engel olan ayıplar, hayvanın emsali arasında kıymetini azaltan kusurlardır. Zararsız şekilde ve daha iyi gelişmesi maksadıyla kuyruklarının fazla kısımlarını boğmak suretiyle düşürmek veya boynuzlarını özel olarak yapılan ameliyelerle köreltmek, hayvanların kıymetini düşüren ayıplardan değildir. Bu itibarla, böyle hayvanlar kurban kesilebilir...

Geniş bilgi için tıklayınız:

Kurban edilecek hayvanın özellikleri nelerdir?