Hamile kadının yapacağı özel bir dua var mıdır?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kaynaklarda böyle bir duaya rastlayamadık.

En makbul dua, namazlardan sonra yapılan duadır. Hamileliği bir fırsat bilerek, namazlardan sonra ya da her hangi bir zamanda, arzu ettiğiniz duayı yapın ve rahmeti sonsuz olan Allah’ın lütuf ve ihsanına güvenin. Onun kapısı her zaman açıktır.

Duaların en güzeli ayet ve hadislerde yer alandır. Bunun dışında en makbul dua -şekli ne olursa olsun- samimi olarak yapılan duadır. Çünkü Allah, duanın edebî yönüne değil, kalbî yönüne bakar.  Kırık-dökük lafızlarla yapılan ihlaslı bir dua, belagat türleriyle süslü, fakat ihlassız olan bin duadan daha  değerlidir.