Yezid dönemindeki Harra Savaşı hakkında bilgi verir misiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hicretin 63. yılında Şam’dan Medine’ye gelen bazı Müslümanlar, Yezid’in her türlü fasıklık yaptığını, içki içtiğini, köpeklerle oynadığını, bu sebeple kendisinin hilafetten azledilmesinin gerektiğini söylemeleri üzerine, Medine halkı Yezid’i azl edip yerine Abdullah b. Hanzala’ya biat etmeleri üzerine savaş başladı.

Harra Savaşı da bu olayın sonunda meydana gelen bir çatışmadır.

Daha geniş bilgi için tıklayınız:

HARRA OLAYI.