"Genç bir insan ile yaşlı bir insanın ibadeti arasındaki fark, Allah katında peygamber ve normal bir kul arasındaki fark kadardır." şeklinde bir hadis mevcut mudur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Müsned’ul-Firdevs’te Hz. Enes’ten yapılan rivayet şöyledir:

“Küçüklüğünden itibaren ibadet eden bir gencin, yaşı ilerledikten sonra ibadet etmeye başlayan yaşlı bir insana olan üstünlüğü, peygamberlerin diğer insanlara olan üstünlüğü gibidir.” (bk. Kenzu’l-Ummal, h. No: 43059)

İlave bilgiler için tıklayınız:

''Gençliğin taşkınlığına kapılmadan kendini ibadete verip isyan etmeyen gence, Allahu Teâlâ hoşnutluk duyar.” diye bir hadis var mıdır?

Gençken mi, yaşlıyken mi ibadet etmek?

Peygamberimiz'in gençliğe verdiği önem?

Gençliğin verdiği hevesatlardan kurtulma yolları?

Ahir zamanda genç olmak?

İnsanların en hayırlısı gençken yaşlı gibi görünmek isteyendir,...

Gençliğin Tehlikelerinden Sakınınız

En Hayırlı Gençler