Şafii Mezhebi'ne göre, namaza başlarken ilk okunan dua hangisidir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Veccehtu vechiye lillezî fetara's-semâvâti ve'l-arda hanîfen muslimen ve mâ ene minel-müşrikîn. İnne salâti ve nusukî ve mahyâye ve memâtî lillâhi Rabbi'l-âlemîn."

"La şerike lehu ve bizalike umirtu ve ene minel müslimin”

"Muhakkak ben, dinime tam bağlanarak, o yeri ve gökleri yaratan Allah'a yöneldim. Ben müşriklerden değilim. Şüphesiz benim namazım da kurbanım da dirilmem de ölümüm de âlemlerin Rabbi Allah içindir."

“Onun ortağı yoktur ve ben bununla emrolundum ve ben Müslümanlardanım."