Çocuklara isim verirken nelere dikkat etmek gerekir?

Soru Detayı

- Nur ve Furkan isimleri verilebilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Nur ve Furkan isimlerinin çocuklara verilmesinde bir sakınca yoktur. Bu isimleri çocuklarınıza verebilirsiniz.

NUR: (Ar.) Ka. 1. Aydınlık, parıltı, parlaklık, niran. 2. Mekke'deki Hıra dağı. Işığın bir şeye yansımasından meydana gelen parlaklık. Kur'an-ı Kerim'in 24. suresinin adı. Zünnureyn: Hz. Peygamber (asv)'in iki kızıyla evlendiği için Hz. Osman (ra)'a verilen unvan, onur sahibi.

FURKAN: (Ar.) Er. Hakkı batıldan, doğruyu yanlıştan ayıran. İyi ile kötüyü, doğru ile yanlışı farkedip ayıran.