Hz. İsa, Hz. İbrahim ve Hz. Muhammed arasında ne kadar zaman geçmiştir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ayet ve hadislerde bu tür teferruatlara yer verilmemiştir. Konuyla ilgili olarak İslam kaynaklarında geçen bazı bilgiler de genellikle İsrailiyat kaynaklıdır. Bu sebeple Hz. İbrahim (as) ile Hz. Muhammed (asm) arasında kesin tarihler vermek, çok zordur.

Hz. İsa (as) ile Hz. Muhammed (asm) arasındaki tarih bellidir. Hz. Muhammed (asm) Hz. İsa (as)’nın doğumundan 571 yıl sonra doğmuş, 611 yıl sonra peygamber olmuş, 632 yıl sonra vefat etmiştir.