Gayri müslim akrabalarımızın bayramlarını kutlamamız caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İnsanî münasebetler içerisinde, gayri müslim tanıdık ve komşularımızın dini bayramlarının tebrik edilmesinin bir sakıncası olduğu kanaatinde değiliz. Gayri müslim bir ülkede yaşamanın artı bir katkısı da olabilir.

Dünyanın bir şehir hükmüne geçtiği bir devrin koşullarını iyi okumak ve İslamiyet’in güzelliklerini ve Müslümanların nezaketlerini göstermek dine hizmet oluğunu düşünüyoruz. Yeter ki bunların dini bayramlarını kabullenme durumu olmasın.