Cennette içki var mıdır?

Soru Detayı

- Kur'an-ı Kerim'de, cennette içki vardır diye, yani hamr kelimesi geçiyor mu?
- Geçiyorsa, insanı sarhoş eden içki cennette nasıl bulunur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kur'an-ı Kerim'de bu konu şu şekilde geçmektedir:

"Allah’a karşı gelmekten sakınanlara vaat edilen cennetin durumu ise şudur: Orada bozulmayan su ırmakları, tadı değişmeyen süt ırmakları, içerken lezzet veren şarap ırmakları ve süzme bal ırmakları vardır. Onlara orada her türlü meyve ile bir de Rabbleri tarafından bir mağfiret vardır. Bu nimetlere erişenler hiç, ateşte devamlı kalıp, kaynar sulardan içirilip bununla bağırsakları lime lime olan kimseler gibi olur mu?" (Muhammed, 47/15)