Düğün takılarının zekatı nasıl verilir?

Soru Detayı

- Benim düğünüm üç ay önce oldu. Takılan takıların gramajı olarak (400 gr) civarında altın mevcut ve kendine ait evim var, evlenmeden önce almıştım.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Gayri menkuller için zekat yoktur. Ancak kira gelirler varsa ve bu birikimlerin üzerinde bir yıl geçmişse bunların zekatı verilir.

Altınlarınız için de üzerinden bir yıl geçtikten sonra zekat vermeniz farz olur. Bir yılı doldurmayan para veya altınlara zekat düşmez.

İlave blgi için tıklayınız:

Nisab miktarı ne kadardır? ...