Ben bir lise öğrencisiyim ve baş örtüsü takmıyorum; baş örtüsü takmak çok mu önemlidir? Hatta namazdan da önemli midir, bunu öğrenmek istiyorum?..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Namaz ibadeti daha çok insanın şahsını ilgilendirirken, başörtüsü toplumu da ilglendiren bir konudur. Namaz kılmayan yalnızca kendisi günaha girerken, başı açık gezen bir bayan yabancı erkeklerin de harama girmesine sebep olabilmektedir. Bu sebeple başörtüsü çok önemli bir konudur.

Ancak namaz mı önemli başörtüsü mü diye bir kıyaslama yapılamaz. İkisinin konumu farklı olup bir bayanın en önemli iki vazifesidir.