Ana baba namazı diye bir namaz var mıdır?

Soru Detayı

- Bu namazın sevabı anne babamıza gidermiş doğru mudur?..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ana baba namazı diye bir namaz yoktur.

Kıldığınız her namazın ve diğer ibadetlerinizin sevabını anne babanıza hediye edebilirsiniz. Sevapta eksilme olmaz. Hem aynı sevap size hem de anne babanıza gider. Bu sebeple yaptığınız her ibadetin sevabını anne babanıza hediye edebilirsiniz.

Yaptığımız her türlü hayırlı amelin sevabını başka insanlara bağışlayabiliriz. Bağışladığımız takdirde, hepsine eksilmeden gittiği gibi bizim sevabımız da eksilmemektedir.