Kıyamet koptuğunda şimdiye kadar gelmiş geçmiş tüm insanlar nasıl dünyaya sıkışacak? İnsanlar kıyamet koptuktan saonra dünyada mı yoksa evrende mi dirilecek?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Dünya ve içindekiler kıyameti beraber yaşayacak ve haşir meydanı çok geniş olarak yeniden yaratılacaktır. Bu açıdan insanların, cinleri hatta bütün varlıkların orada toplanması bir izdiham oluşturmaz.

Dünyanın güneş etafında dönmekle başı boş bir hareket yapmıyor; ileride kurulacak haşir meydanının etrafını çiziyor. Bu kadar büyük bir meydana ne koysan az gelir.

Sorunuzun ikinci kısmı için tıklayınız:

Mahşerde insanlar ne kadar bekleyecek? Mahşer azabı hakkında bilgi verir misiniz?