Kızların evlendiği gece bütün günahlarının silinip tekrar bir günah defteri açıldığını söylüyorlar; doğru mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Nikah bir ibadettir. Bu bakımdan evlenip nikah kıyan kişiler ibadet sevabı kazanır. Ayrıca Allah bu ibadetlerinden dolayı bazı günahlarını da affedebilir.

Ancak, "İnsanın evlilikten önce yaptığı tüm günahlar affolur." gibi bir düşünce doğru değildir. Bu bakımdan, nikahtan önce kadın ve erkek Allahın koyduğu yasaklara riayet etmesi gerekir.