Allah sevdiği kullarını erken alır, diyorlar; tüm genç ölenleri Allah sevdiği için mi yanına aldı? Erken ölümlerdeki hikmet nedir, yani bu doğru mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Her genç öleni Allah seviyor diye bir durum olamaz. Ancak Allah bazı sevdiklerini genç yaşta da vefat ettirebilir. Bu genel bir ifade değildir.

Mesela, Allah korkusu olan bir genç çok büyük bir günaha düşme durumuyla karşılaştığında, Allah onu kirlenmeden temiz olarak vefat ettirebilir. Ancak bu durum her zaman olan bir şey değildir.