Müslüman bir kadın gayri müslim bir erkekle evlenebilir mi? Erkek arkadaşım Müslümanlıktan Hristiyanlığa geçmiş, evlenmek istiyoruz. Ama o benim inancıma saygı duymuyor, imam nikahı istemiyor; bu konuda çok kararlı, ne yapabilirim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Hristiyanlığa geçmiş bir erkek sizin inançlarınıza saygı duysa da dini nikah yapmayı da kabul etse, sizin bu kimseyle evlenmeniz haramdır. Bir Müslüman bayan ancak Müslüman bir erkekle evlenebilir, Hristiyan veya başka bir dinden bir erkekle evlenmesi haramdır.