Müslüman bir kadın Hristiyan bir erkekle evlenirse dinden çıkar mı? İki yıl önce bir katolik erkekle evlendim ve bir oğlumuz oldu, ama ben şu an yeni öğrendim ki Müslüman bir kadın Müslüman olmayan bir erkekle evlendiğinde dinden çıkarmış,..

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Müslüman bir bayanın Hristiyan bir erkekle evlenmesi haramdır ve kıyılan nikah geçersizdir. Bu bakımdan hemen ayrılmaları veya erkeğin Müslüman olması gerekir.

Böyle bir evlilik yapan kişi, büyük günah işlemiş olsa bile kafir olmaz.