Anne babanın çocuklarını, sürekli haklarını helal etmeme konusunda tehdit etmesi doğru mudur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Anne babanın Allah'ın rızasına uygun olmayan isteklerine itaat edilmez. Haklarını helal etmemekle tehdit etseler dahi, doğru olmayan isteklerine itaat edilmez.

Her halükarda anne babanın gönlünü almak için konuşmak gerekir. Evlat elinden geleni yapmakla sorumludur. Evlat Allah'ın rızası doğrultusunda görevini yerine getirdikten sonra, anne baba hakkını helal etmeyince, evlat cehenneme gidecek diye bir durum söz konusu olamaz.