Sabah ve ikindi namazında selam verip namazdan çıktıktan sonra, kalkmanın ve safı bozmanın günahı var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ayetelkürsi okuduktan sonra tesbihat yapmak kuvvetli bir sünnettir. Ancak selam verip namazdan çıktıktan sonra kalkmak günah değildir.

Öğle, akşam ve yatsı namazlarının farzından sonra sünnet namazları olduğundan, yer değiştirmek ve namazları başka yerde kılmak sünnettir. Böylece namaz kıldığımıza başka bir yer daha şahitlik etmiş oluyor.

Sabah ve ikindi namazlarına gelince, yer değiştirmeden dua etmek ve tesbih çekmek sünnettir. Peygamberimizin (a.s.m) namazın peşine, namaz halini bozmadan dua etmemizin çok sevabı olduğuna dair tavsiyeleri vardır.