Köpek ticareti yapmak, alıp satmak caiz midir? Bu satıştan kazanılan para helal midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Köpek satışı caizdir. Çünkü bunlardan yararlanmak mümkündür.

Avlanmak, koruyuculuk yaptırmak, hayvan sürülerini koruyuculuğunda kullanmak, vb. için köpeklerin alınıp satılması caizdir. (İslam Fıkhı Ansiklopedisi, Prof. Dr. Vehbe Zuhayli)