Mahkeme kararıyla boşanma kaç talak hükmündedir? Mahkeme kararıyla boşanan eşler tekrar evlenebilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Dini nikah yapmadan yapılan resmi nikah geçerlidir. Resmi nikah yaptıktan sonra dini nikah yapmak mecburiyeti yoktur.

Mahkemeden resmen ayrılan eşler bir talak ile ayrılmış kabul edilir. Bu sebeple mahkeme kararıyla ayrılan eşler tekrar evlenebilirler.