Küsuf (Güneş Tutulması) Namazı

Güneş tutulduğu zaman ezansız ve kametsiz olarak cemaatle iki rekât namaz kılınır. Ve her rekâtta imam fazla miktarda kıraatte bulunur. Bu kırâeti İmam Azam'a göre gizlice, İmameyn'e göre ise cehren yapar. Namazdan sonra da Güneş açılıncaya kadar kıbleye doğru ayakta ve insanlara karşı oturarak dua eder. Cemaat de bu duaya âmin derler.

Küsuf namazından sonra hutbe okunmaz.

Cemaatle kıldıracak kimse yoksa herkes tek başına da kılabilir.