ASELSAN'dan hisse almak caiz olur mu?

Soru Detayı

- Devlete savunma sanayisinde hizmet eden bir kurumun borsa üzerinden hisseleri alınabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Üretilmesi, alınıp satılması caiz olan bir üretim şirket veya kuruluşunun hisse senetlerini almak ve satmak caizdir.

Devletin denetim ve gözetiminde silah üreten şirket de böyledir; hissesi alınır ve satılır.