Bir şeyhe bağlanmadan Allah’ı bulmak imkansız mıdır?

Soru Detayı

- Ruhul Furkan Tefsirinde Bakara Suresinde 152. ayeti tefsirinde geçen şu ifadeler doğru mu?
* Eğer sen bir şeyhe bağlanmadan bin sene kendi başına ALLAH’a kavuşmak için inleyip dursan, böylece o Mevla Tealayı bulman mümkün değildir. Sen o padişahlar padişahı Mevla Tealayı onun aynası mesabesinde olan kamil insanda gözet. O kamil insanın gönlüne girerek, Mevlaya varan yolu bul. Hemen onlara gönül bağlayıp (rabıta edip) hakka gidelim. (s. 81)

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Maalesef elimizde olmadığı için şu anda “Ruhu’l-Furkan” tefsirine bakma imkânımız yoktur.

Bununla beraber, şayet öyle bir ifade varsa, buna bizlerin katılması mümkün değildir.