Cennette ırkımı değiştirebilecek miyim?

Soru Detayı

- Cennette ırkımı değiştirip başka bir ırka girebilecek miyim?
- Örneğin, bu dünyada Afrikalı isem, ırkımı değiştirip Koreli olabilecek miyim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Öncelikle ifade edelim ki, ruhun ırkı yoktur, ırk bedene ait biz özelliktir, cennette cennete uygun yeni bir beden yaratılacaktır.

Bu nedenle cennette kimse ırkını değiştirmez, değiştirmek de istemez. Buna ihtiyaç da yoktur ve hissetmez.

Ayrıca ırk, bir kimsenin hangi soydan geldiğidir. Soyunu kimse değiştiremez.

Diğer taraftan bütün insanlar Hz. Âdem babamız ile Hz. Havva anamızdan gelmiştir. Bu açıdan hepimizin ırkı birdir.

Şu hâlde bu şekilde düşünmek kişinin kendi ırkından utandığını, başka bir ırktan olmayı arzu ettiğini gösteren bir hayaldir. Halbuki kişi bundan sorumlu olmadığı gibi bundan dolayı övünmek de yerinmek de bir kula yakışmaz, günahtır.

Bununla beraber, cennette istediğniz bedene sahip olmak mükündür.