Çevirgel / döngel duası diye bir dua var mı?

Soru Detayı

- Kuran veya sünnette döngel veya çevirgel diye bir dua var mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Dini kaynaklarda;

- İnsan hayatında duanın önemine çeşitli vesilelerle vurgu yapılmış (bk. Tirmizi, Deavat, 1),

- İnananlara nasıl dua yapılacağı hususunda örnekler de sunulmuştur. (Araf, 7/55)

Gerek Kur'an-ı Kerim’deki dua örnekleri ve gerekse Hz. Peygamber'den (asm) nakledilen bu konudaki hadisler arasında çevirgel / döngel duası diye bir dua yoktur.

Bir kimse gönlünden geldiği şekliyle Yüce Allah'a dua ederek talebini arz edebilir.