Cuma namazı kılınmadan kadınlar öğle namazı kılabilir mi? Beş vakit namazı vaktin hangi kısmında kılmak daha faziletlidir?

Soru Detayı
1-Halk arasinda deniliyorki,cuma namazini kadinlar erkekler camiden cikinca kilar.2-ogle namazini biraz geciktirerek kilmali(olcusu ne olmali)3-Yatsi namazini gec kilmak faziletlimidir?(eger dogruysa olcusu ne olmali)Takvimdeki saatte kilinirsa yani tam vaktinde kilinirsa sevabi az mi olur?