Cünüp ve hayızlı kişiler Kuran dinleyemez mi?

Soru Detayı

- Vasıta içerisinde Kuran ve evrad okunmaz. Zira cünüp ve hayızlı kişiler bulunabileceğinden ruhaniler razı olmayıp felakete sebep olur.
- Bir kitapta yazıyor, ne kadar doğru?
- Vasıta içinde okuyunca vakit boşa gitmemiş oluyor hem bazı insanlar vakit yok diye bahane buluyor bu şekilde serviste kitap okumakta avantajlı ama böyle bir şey duydum doğruluğu ne kadar?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Cünüp ve hayızlı kişiler Kur'an okumazlar, ama okunan Kur'an’ı dinleyebilirler; okuyan da dinleyen de sevap alır, ruhaniler de memnun olur.