Darbe sonrası ülkeden ayrılan akrabalarımızla iletişim nasıl olur, caiz mi?

Soru Detayı

- Darbe sonrası ülkemizden ayrılan çok yakın akrabalarımızla telefondan iletişim kurabilir miyiz, kanunen yasak mıdır, caiz mi?
- Bu durumda sılayırahim yapmak mümkün müdür, yoksa istisna sayılır mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Suçlarını, hata ve günahlarını tasvip, onaylama, hafife alma manaları ve etkisi içermedikçe konuşulur, görüşülür. Durumlarını öğrenmek ve hallerini ıslah etmek niyeti olursa daha da uygun olur.