Erkeğin zulmünden dolayı yaş döken kadın... sözü Hz. Ali’nin mi?

Soru Detayı

- Hz. Ali, "Bir kadının gözleri bir erkeğin zulmünden dolayı yaş dökerse melekler attığı her adımda ona lanet yağdırır." demiş mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Erkeğin zulmünden dolayı yaş döken kadın konusunu hiçbir kaynakta bulamadık.

Arap internet web sitelerinde bunu inceleyen araştırmacılar da böyle bir rivayetin yalan, uydurma ve Hz. Ali’ye yapılan bir iftira olduğunu belirtmişlerdir.

“Kadınlara karşı yumuşak davranma, tolerans gösterme, fevri çıkışlarına karşı sabır gösterme, onları Allah’ın emaneti olarak görme” gibi bilgilerin yer aldığı sahih hadislerle yetinmeliyiz.