Erkek, eşinin istemediği bir şeyi yine yapabilir mi?

Soru Detayı

- Ben kıskanç bir kadınım. Eşimin parfüm sıkmasını istemiyorum. Sosyal medya kullanmasını istemiyorum.
- Ama ben istemediğim halde yine yapıyor!
- Sadece kısıtlama kadınlara mı ya da erkek eşinin istemediği bir şeyi yine yapabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Senin anlattığın derecedeki kıskançlık hastalıktır. Sen onunla mücadele et, iradenle onu yenmeye çalış.

Kocanı caiz ve zararsız olan şeylerden menetmeye kalkışırsan, birliğiniz dağılabilir.

Erkek de eşine, caiz ve zararsız olan şeyleri kıskançlık yüzünden yasak etmemelidir.