Erkeklere veya kadınlara meyletmeyin ne demek?

Soru Detayı

- Kadınlara hitaben, erkeklere meyletmeyin; erkeklere hitaben de kadınlara meyletmeyin ne demektir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Sorudaki şekliyle bir bilgiye rastlayamadık.

Ancak Nur Suresinde her iki cinsin de "gözlerini haramdan sakınmalarının ve iffetlerini korumalarının gereğine" işaret edilmiştir:

“Mümin erkeklere söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar. Bu onlar için daha arındırıcıdır. Allah onların bütün yaptıklarından haberdardır. Mümin kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar.” (Nur, 24/30-31)