Eşimin ahlaksızlığı boşanma nedeni sayılır mı?

Soru Detayı

- Eşimi çok tanımadan evlendim. İçki içen, küfür eden ibadetlerini yapmayan ama bana da ibadet konusunda karışmayan bir insan.
- Evliliğimi devam ettirmeli miyim?
- İnanç var ama uygulama yok. İlgi yok. Sorumluluk yok. İyi günde kötü günde yanımda yok.
- Evlilik kader deyip Allah rızası için devam mı etmeliyim yoksa boşanmalı mıyım?
- Bu durum bir boşanma nedeni sayılabilir mi?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Evet, nasihat dinlemiyor ve bu davranışlarına devam ediyorsa, ondan boşanmanız caiz, hatta duruma göre gerekli olur.