Hayvan figürlü nakış deseni yapmak caiz mi?

Soru Detayı

- Çocuk odası nevresimi yastığı ve ev tekstilinde havlu ve peçete gibi ürünlerin üzerine, nakış tekniği ile hayvan figürleri nakışları yapmak istiyorum. (Kelebek, ördek, panda ...gibi)
- Kumaş üzerinde kullanılacak bu tür nakışların bir sakıncası var mıdır?
- Bu çizimleri çocuk ve büyükler için giysilerde de (tshirtlerde) kullanabilir miyim?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Kutsallaştırılmayan, saygı alameti olarak duvarlara asılmayan, kullanılan eşya üzerinde bulunan bu çeşit figürlerin sakıncası yoktur.