Helal kesim yazan eti yemek helal olur mu?

Soru Detayı

- Ben Azerbaycan’da yaşıyorum; burada helal kesim tavuk konusu tartışmalı.
- Birçok şirketin göğüs veya but gibi ayrı ayrı satılan ürünlerde dahil “Helal” yazıyor ama bunun denetlenmesi biraz sıkıntılı çünkü rüşvet konusu buralarda çok olduğu için durum karışık.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Helal kesim" yazan tavuk etlerini alıp yemede sakınca olmaz.

Bu yazının rüşvetle yazdırılıp yazdırılmadığı bilinmediği için, eğer arka planda böyle bir durum varsa, vebali yazdıranın ve kontrol etmeyenin boynunda olur, yiyenler sorumlu olmazlar.