İthal edilen hayvanların kesilip yakılması caiz mi?

Soru Detayı

- İthal edilen hayvan kesilip yakılır diye bildiriliyor. Bu durumdaki hayvanlara yardım edip, yakılmaması, hayvanların bakılıp tedavi ettirilmesi caiz midir, yoksa mecburen hayvanların kesilmesi gerekir mi?
- Günümüzde maalesef çokça hayvanlar bu duruma maruz kalıyorlar. Bu durumda hayvanlara yardım etmek, onlara bakmak, bedenen ve psikolojik olarak iyileşmelerine yardım etmek sevap olmaz mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

İthal edilen hayvanların kesilip yakıldığını bilmiyoruz. Yakılacaksa niçin ithal edilsin!

Herhangi bir hayvan, insanların ihtiyacı için gerekli ise usulüne göre kesilir.

Bulaşıcı hastalık taşıması gibi bir sebeple itlaf edilip öldükten sonra yakılması gerekiyorsa yakılır.

Selam ve dua ile...
Sorularla İslamiyet

Yazar:
Sorularla İslamiyet
Kategori:
Okunma sayısı : 100+