Kadın resimlerinin bulunduğu kumaşları üretip satmak caiz midir?

Soru Detayı

- Biz kumaş üretimi ve ihracatını yapan bir firmayız. Kendisi Ortadox olan Arnavutluk'tan bir müşteri, yabancı bayan artislerin resimlerini ürettiğimiz kumaşlara baskı yapıp kendisine satmamızı istiyor.

- Magazin dergilerinde boy gösteren bu artislerin resimlerini kumaş üzerine basıp, Arnavutluk'taki Ortadox gayri müslim birine satmak doğru mudur?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Tapınılan kutsal varlıkların resmini ve heykelini yapmak caiz değildir. Müstehcen resim yapmak caiz değildir. Resim ve heykel yapmayı öğreneceğim diye çıplak kadına, avret yerlerine bakmak caiz değildir.

Bunların ticaretini yapmak da -nerede olursa olsun- caiz olmaz.