Kadınlar, erkeklerin şehvetinin önüne geçilmesi için mi tesettüre giriyorlar?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Tesettür emrinin uygulanması sadece örtünmenin hikmetlerini yerine getirmek için değil öncelikli olarak Allah'ın emrine itaat etmenin bir gereği olarak yapılır. Bu nedenle karşı cinsin şehvetine engel olma tutumu örtünme emrinin ikincil hikmetidir. Asıl hikmeti emrin uygulanmasıdır.

Ayrıca şehvet olsun veya olmasın kişinin avret yerlerini örtmeleri ve bu kısımlara şehvetsiz de olsa bakmamaları gerekir. Kadın ve erkek örtünmenin yanı sıra karşılıklı davranışlarına, konuşma adabına riayet etmeliler.