Kocası başkasına aşık olan kadın, boşanabilir mi?

Soru Detayı

- Kocası başka bir kadına aşık olan bir kadının, kocasından boşanma hakkı var mı?
- Kadın ben bunu kaldıramam deyip boşanmak istemesi günah mı?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Aşk insanın elinde olmadan kalbinde doğabilir. Şayet erkek evlilik hayatında mutlu, huzurlu yaşamını bozmamış ise bu sebepten dolayı kadının boşanmayı istemesi doğru olmayacağı kanaatindeyiz.

Diğer yönüyle evlilik hayatını bozacak bir tutum içerisine girip eşini ihmal ediyorsa ve kadın bu yüzden ayrılmak isterse buna hakkı vardır, günah olmaz.