Merkezu’l-Fetva, kimin, hangi konuda eseridir?

Soru Detayı

- Sitenizde bazen kaynak olarak verdiğiniz Merkezu’l-Fetva kimin hangi konuda eseridir?
- Bilgilendirir misiniz?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Merkezu’l-Fetva"; Katar Devletinin Evkaf ve Din İşleri Bakanlığına bağlı olan ve kitap-sünnet, kıyas ve icma delillerini esas alan Ehl-i sünnet'ten olan ve İslam’la ilgili sorulara cevap veren ve problemlere çözüm arayan bir “dâvet ve irşad” kurumudur.

Söz konusu bu kurumda, İslami ilimlerde mütehassıs olan görevli alimler, kendi uzmanlık alanlarıyla alakalı konuları işlerler.