Müslümanlar hangi dilleri öğrenmeli?

Soru Detayı

- Sahabe Zeyd bin Sabit Süryanice ve İbranice öğrenmişti; sahabilerden başka öğrendikleri diller var mıydı, öğrenilmesi sünnet olan diller var mı?
- Süryanice ve İbranice öğrenmek istiyorum ama Süryanice öğreten yer bulamadım.

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Her Müslüman kendi dilini iyice öğrendikten sonra, Arapça öğrenmelidir.

Türk-Müslüman da kendi dilini iyice öğrendikten sonra mümkün ise Osmanlıca ve Arapça öğrenmelidir. Bunlardan başka dil, vazife gereği lazım ise öğrenilir.