Namaz kılmayanı öldürmek caiz midir?

Soru Detayı

- Namaz kılmayan bir insanı ceza olarak öldürmek caiz midir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Namaz kılmayanlarla ilgili, Allah ve Allah Resûlü’nün (asm) telaffuz buyurduğu herhangi bir had cezası söz konusu değildir. Şüphesiz, âyet ve hadislerde namaza çok büyük emir ve teşvik vardır...

Allah Resûlü (asm) namaz kılmamakla ilgili şöyle buyurmuştur:

“Kâfirlerle aramızı ayıran fark, kılmayı taahhüt ettiğimiz namazdır. Kim namazı terk ederse, kâfir olur.” (Nesâî, Salât, 8)

Sorunuzun cevabı ve iiçin tıklayınız:

Namaz kılmamanın dünyevi cezası var mıdır?