Namazda aklıma gelen düşüncelere mani olamıyorum, ne yapmak gerekir?

Soru Detayı
Namaz kılarken aklın sadece Allah'ı ve namazımı düşünmeli? Aklımıza bin bir türlü şey geliyor, buna çoğu zaman mani olamıyorum!.. .
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Namazda ideal olan, Allah'ı görür gibi ve her an onun huzurunda olma bilinciyle namaz kılmaktır. Ama bu her zaman için mümkün olmayabiliyor.

Namazda insanın aklına gelen düşüncelerden dolayı sorumluluğu yoktur.