Çocuğa Ecrin ismini koymak doğru mudur?

Soru Detayı

- Yeni doğacak çocuğumuza Ecrin ismini vermek istiyoruz, ama tam olarak iyi mi kötü mü anlayamadık her yerde farklı şeyler yazıyor…
- Sizce ne yapmalıyız?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

"Ecrin" isminin kökü "ecir" kelimesidir. "Ecrin" kelimenin çekimli halidir. Çocuklara bu ismi vermek caizdir.

"Ecir" isminin manası: (Ar.) Er. 1. Bir iş ya da emek karşılığı verilen şey. 2. Sevap. 3. Aziz sevgili.