Anne baba çocuklarının işlediği günahlardan sorumlu mu?

Soru Detayı

- Anne bab çocuklarına dini eğitim vermediği takdirde, çocukların işlediği günahlardan mesul olur mu?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Çocuğun anne babası üzerindeki haklarından biri de dini eğitimini alması ve anne babanın helal ve haramları çocuğuna öğretmesidir.

Anne baba evlatlarının yaptığı hasenelerden hissedar oldukları gibi, onlara doğruyu göstermedikleri takdirde işledikleri seyyielerden de sorumludur. Öyle ise anne ve babalar çocukların dini eğitimi konusuna dikkat etmeleri gerekir.