İstibra dan sonra tekrar tuvalete girip istinca yapmak gerekiyor mu?

Soru Detayı
Eğer istibra anında çamaşırımıza idrar sızıntısı geldiğini hissetdiysek ne yapmalıyız?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Bu konuda efdal olan, istibradan sonra sızıntı olmuşsa tekrar istinca yapmaktır. Bu sızıntının çamaşıra temasını engellemek için tuvalet kağıdı veya bez de kullanılabilir. Bu yapılmadığı zaman gelen sızıntı el ayasını geçmeyecek miktarda olduğunda istinca yapılmasa da namaza mani olmaz.