Türbe ziyaretinde bulunurken hangi duaları okumak caizdir?

Cevap

Değerli kardeşimiz,

Türbe ziyaretinde şu dua okunur şu dua okunmaz diye bir şey yoktur; kişi istediği gibi dua edebilir. Yalnız dua ederken türbede bulunan mevtadan bir medet beklememek gerektir.

Kabristana girince,

"Ey müminlerin yurdu, size selam olsun. Biz inşallah size katılacağız. Siz bizden önce gittiniz, biz de ardınızdan gelmekteyiz. Allah'tan hem bizim, hem de sizin için afiyette olmayı diliyoruz.” (İbni Mace, Cenaiz 36,1/493, No.1546)

diyerek selam vermek sünnettir.