İnternetten oyun indirmek caiz midir? Korsan cd veya kitapları almak kul hakkına giriyor mu?

Soru Detayı
Benim bitene xbox 360 makinem var, ben bunu kopya cd'leri okuyabimesi için parça alsam ve internetten indirip kendim cd'ye kayıt etsem kul hakkına girer mi?
Cevap

Değerli kardeşimiz,

Ticaret kastı olmaksızın bir tane indirmek dinen haram değildir. Ancak kanunlarına göre yasaklanmışsa kanunlara uymak gerekir. Bu sebebten tavsiye etmiyoruz.

Korsan cd. veya ktapları almak haram değildir. Ancak dolaylı da olsa ilk sahibine zararı olacağından tavsiye etmiyoruz.